Europese Dag van Joods Cultureel erfgoed

Programma Europese Dag van Joods Cultureel erfgoed:
10 september 2017


AMSTERDAM

Gerard Dou synagoge

11.00 uur – 12.30 uur: rondleidingen en uitleg over de Diaspora en de Gerard Dou synagoge.
12.30 uur: lezing historicus dr. Bart Wallet: '125 jaar Gerard Dousjoel'.
13.15 uur - 14.00 uur: vragen beantwoorden plus rondleiding.

Liberaal Joodse Gemeente

14.00 uur – 17.00 uur: rondleidingen, koffie en boterkoek, expositie van Sophie Cohen-Scali 'Espaces Nomades'.
14.00 uur - 15.30 uur: optredens van koor Sjier Chadasj in de synagoge.
15.00 uur - 17.00 uur: Joodse- en Klezmermuziek van de Jewish Music band in de Makariazaal.

Uilenburger synagoge

Rijksmonument.
De synagoge Uilenburg was van 1766 tot 1943 een echte volkssjoel in het hartje van de joodse buurt.
11.00 uur - 12.00 uur: Rondleidingen plus uitleg.
12.00 uur - 12.45 uur: lezing door Joël Cahen, voormalig directeur Joods Historisch Museum: De Diaspora en Kunst (oa Liebermann, de Haan, Israëls).
13.00 uur - 13.30 uur: muziek: Maxime Heijmerink, piano solo en duo met violiste.
13.45 uur - 14.15 uur: lezing door Gabri van Tussenbroek, bouw historicus: Boeren, Burgers en Buitenlui.
14.30 uur - 15.30 uur: fluitmuziek en toelichting door fluitiste Eleonore Pameijer:  muziek van vervolgde en vermoorde Joodse componisten.


APPINGEDAM synagoge

12.00 uur: met stadsgids langs Joods erfgoed van Appingedam en het gerestaureerd metaheerhuisje.
14.00 uur: idem.


BOURTANGE

Museum (10.00 – 17.00 uur) in voormalige synagoge: Tentoonstelling over Aletta Jacobs.


DEN HAAG in het Chaicentrum (cave: 3 september 2017 en niet 10 september)

16.00 uur: muziek en voordracht door Jules Hessen: ”Joodse muziek bestaat niet. Een luchtige verhandeling over Joodse muziek”.


ENSCHEDE synagoge

Rondleidingen door de synagoge gelardeerd met zang van synagogale muziek.

13.30 uur: Zang-lezing (Singing-Lecture) door Barry Mehler met als onderwerp:
"Het ontstaan van West-Europese Chazzanoet, synagogale-muziek”.

14.30 uur: Barry Mehler: idem.


GRONINGEN synagoge

14.00 uur: lezing over de Diaspora van Joden in Groningen.
14.45 uur: Joodse muziek.

Daarna wandeling met gids door Joods Groningen.


LEEK (schooltje)

14.00 uur: Tentoonstelling Geschiedenis van de Joodse gemeenschappen in het Westerkwartier en Noordenveld.


LEEUWARDEN synagoge (in samenwerking met dr. L. Fuks studiecentrum Tresoar)

Tentoonstelling over 300 jaar Joden in Friesland.

13.00 uur: wandeling met gids door Joods Leeuwarden (start bij synagoge).
15.00 uur: idem.


MIDDELBURG  

13.00 uur: openstelling synagoge met rondleiding.
14.00 uur – 15.00 uur: lezing door heer Vos:  "De geschiedenis van de Joden in Zeeland/Middelburg".
15.30 uur: start wijn proeverij (vooraf opgeven via email van de website joodszeeland.nl)


OVERVEEN  Joodse begraafplaats

11.00 uur - 16.00 uur: openstelling en rondleidingen.


WINSUM in voormalige synagoge

Open vanaf 13.00 uur.

Tentoonstelling van Jon Gardella’s kunstwerk (‘watersplash’): toelichting op kunstwerk.

15.00 uur: Wandeling door Joods Winsum, langs voormalige huizen van Joodse eigenaren/handelaren.

Afsluiting in de voormalige synagoge met Klezmer muziek.


ZUIDLAREN synagoge

Open vanaf 13.00 uur.

Lezing: Jan Kraak vertelt aan de hand van zijn boek en posters over de "Joden op het platteland, de “anderen”.

Klezmer & Co treedt op met muziek en zang van Carla da Silva.


Zie ook:

.date-block img { width: 100%; display: none; }